אילוף כלבים בגישה מאוזנת ואופטימית לחיים בריאים - גישת מרכז הכלב והאדם 

יוצא לנו לכעוס או לאבד את שלוות הנפש, יוצא לכולנו להתעצבן על מעשים של אחרים? מענה ההתייחסות שלנו לגירויים חיצוניים משפיעים עלינו רבות, שאנו לרוב חושבים שגורמים לאושר  (להרוויח המון כסף, קניית בית, לקנות מוצר שאני חייב, ואז אהיה בטוח אושר), הרי ברור לנו שאושר אמיתי מתחיל מאיזון פנימי והשקטת התודעה. בנאדם מאוזן ביכולת המחשבתית כנראה שיהיה מאושר כי נח לו עם עצמו ועם סובביו. ולכן האושר של כולנו נמצא בתוך תוכנו!!


הגישה שלנו לאילוף כלבים וכבית ספר להכשרת מאלפים היא להבין את חשיבות האדם מאוזן, ואחרי זה תהיה מאלף טוב. כך נוכל להגיע לאנשים שבאים ללמוד את המקצוע מרובד יותר עמוק.
דוגמא מחיי היום יום שלנו: התנהגות של הכלב האישי שלנו לעתים יכולה להיות מעצבנת - התגובה הרגילה שלנו היא לכעוס על הכלב, ברגע שכעסתי עליו, הכלב מכפיל ההתנהגות שלו (שהייתה מעצבנת נניח). גם תגובה של פינוק יתר יכולה לגרום לכלב לחוסר איזון ולבקש את ההתנהגות הזו ברגע שהיא לא נמצאת ואט אט הופכת להתנהגות המככפילה את עצמה וגורמת לחוסר איזון של הכלב. וככל שאנחנו מבינים שכל תגובה שלי כלפי הכלב תביא לתוצאות של חוסר איזון. לכן נלמד להתאפק בתגובתנו, וברגע הנכון נחזק את הכלב בצורה נכונה. זה רק חלק קטן מאוד מהתהליך שנותן פרקטיקה מעשית בשטח בכדי לגרום לכלב ולבעליו לפרוק את האנרגיה בצורה מתועלת ונכונה בהתאם לגזע, מין, טיפוס אופי, גנטיקה, סביבה, ועוד.

בשלבים שונים לאורך הקורס אילוף הכלבים במרכז הכלב והאדם, אנחנו למדים שההתייחסות שלנו כלפי גורמים שלילים אינה מעניינת אף אחד שרוצה לחיות חיים שלווים.

במהלך קורס האילוף שלנו, אנו מתמקדים בתהליכים חיוביים המתקיימים בין כלבים ובני אדם. אנו שמים את מירב תשומת הלב שלנו ברעיון הזה, ובמקביל מתעלמים מהתנהגויות לא רצויות של הכלב. זהו קורס אילוף שמתנהל בצורה אחרת. זוהי דרך עבודה המשלבת פרקטיקה מעשית רבה, הבנה פסיכולגית ודרך חיים הנשענת על הטכניקה של הויפאסאנה.

ומי ייתן שכל יצור חי יהיה מאושר