אני ואילוף

מאז ומתמיד ידעתי שיש לי חיבור טוב עם בעלי חיים, כלבים בפרט, מהרגע שהחלטתי לעשות קורס אילוף כלבים ועד הרגע שבאמת הלכתי על זה לקח לי בערך 7 שנים מסיבות כאלה ואחרות. אני מאמינה שלכל דבר יש את הזמן והמקום שלו, כנראה הייתי צריכה לחכות הרבה זמן עד שהתחלתי לעשות משהו עם הרצון לאלף כלבים, אני מאמינה שמה שקורה לנו בזמן שהוא קורה לנו, זה הזמן הכי טוב שהמשהו הזה יכל לקרות בו.

ועם כמה שהאמונות שלי חזקות לגבי דברים שקורים כשאנחנו בשלים אליהם ומספיק חזקים ומסוגלים להתמודד איתם, ועם כמה שאני מאמינה שהאנשים שאנחנו פוגשים יש להם מטרה מסוימת בחיים שלנו ושגם הם באים בזמן הנכון, כל פעם שזה קורה לי אני נפעמת מחדש מכמה שזה נכון. בכל מפגש עיוני מצאתי את עצמי מקשרת משפטים לסיטואציות שקורות לי באותו רגע בחיים.

אז התחלתי קורס אילוף אצל טל שלוש, טל הוא בחור מקסים שקיבל אותי בזרועות פתוחות לבית הספר שלו "אדם וכלב", הוא אישיות בחסד, אני נהנת להגיע לשיעורים שלו הוא מעשיר אותי בידע מקצועי וגם בתובנות שמעצימות את הנפש ופותחות את המיינד. יש דברים מסוימים שאנחנו חושבים שאנחנו יודעים וברגע שאנחנו מקבלים עליהם אישור מבנאדם אחר זה מעצים את התחושה ונותן מן "אוקי", הדרך שאני הולך בה היא בסדר אני לא מוזר מדי או שונה מדי.

אחד הדברים החשובים שלקחתי איתי: אנחנו כל הזמן משתנים. ככה זה בטבע, כולנו בנויים מאטומים שכל הזמן נמצאים בתזוזה, השינוי הוא טבעי וחיוני לכולם, אין דבר כזה אדם שלא משתנה, אנחנו חיים וחווים סיטואציות שמשנות אותנו כל הזמן, אנחנו מרגישים כל כך הרבה תחושות בכל רגע נתון וכל הזמן זה משתנה, כל תחושה סופה לחלוף, האושר הוא זמני וכך גם הצער ולכן לא צריך להיתקע, כי הכל עובר ותוך שניה העצב הזה שאנחנו מרגישים יהפוך לשמחה וברגע שנצליח להבין את זה נוכל לחיות בשלום ובאיזון עם כל רגש שיבוא אלינו. ככה גם יותר נבין ופחות נכעס כי הכעס הוא בעצם תוצר של חוסר היכולת שלי להבין שעוד שניה התחושה הלא נעימה תעבור ותחושה אחרת תבוא במקומה. וזה מה שגורם לנו לקחת את החיים בצורה מאוזנת ובריאה.

את המושג מוסריות אנחנו מזכירים הרבה בעבודה עם כלבים ועם אנשים, טל מזכיר הרבה את ערך המוסריות, כמה זה חשוב להיות מוסרי כלפי כל יצור חי ולנהוג בצורה שמכבדת ולא פוגעת. קל להבין מאוד קשה ליישם. אנחנו פוגשים כל הזמן אנשים שאלוהים לא חנן אותם בהרבה שכל ותבונה ושההתמודדות איתם היא מאוד קשה, מה שאנחנו צריכים לזכור זה שרגע אחד אנחנו איתם, נותנים את מה שאנחנו מסוגלים לתת באותו רגע עם הרבה סבלנות וחמלה ורגע אחרי זה אנחנו יושבים על הספה בבית, שותים כוס תה וצוחקים על היום שהיה.

אני מאמינה שמצאתי משהו שאני טובה בו, משהו שמדבר אלי, שמרתק אותי. אני מאמינה שהעבודה עם כלבים תעשה לי טוב ותיקח אותי למקום שלוו ומאוזן. אני מרגישה שאני יכולה לתת מעצמי ולעזור לאנשים להבין את הכלב שלהם ולחיות איתו בשלום, חמלה והרבה אהבה.

תודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים עזרה מנציג?
רוצים לשמוע פרטים נוספים?
לא תספיקו להגיד 'הב הב'
והמומחים שלנו יחזרו אליכם!