israel flag
ברוכים הבאים למרכז הכלב והאדם!
המרכז האקדמי הגדול בישראל ללימודי אילוף כלבים, כלבנות טיפולית והכשרת כלבי שירות!
ההרשמה לקורס כלבנות טיפולית מחזור אוקטובר 42 החלה!
ההרשמה לקורס מאלפי כלבים בכירים בעיצומה!

אילוף גורים

אילוף גורים בגישה חיובית, במרכז הכלב והאדם

אילוף גור / חינוך הגור בגישה חיובית, במרכז הכלב והאדם

זקוקים למעט הדרכה והכוונה של איש מקצוע, כדי שייתן לכם כלים לתקשורת בריאה עם הגור שלכם?
הגעתם למקום הנכון!

, מרכז הכלב והאדם

הכל פתיר לחלוטין ב 4 מפגשי אילוף גורים אצלכם בביתכם או אצלנו בת”א

מאלף כלבים איכותי מטעם מרכז הכלב והאדם ידריך ויכוון אתכם, וייתן לכם כלים ודגשים ספציפיים לכם ולגור שלכם. עבודה עם מאלף מקצועי תעזור לכם להגיע לתוצאות מהירות, ככל שתקדימו למנוע את הבעיות מלהיווצר, ככה תהנו מהגדילה של הגור שלכם, ואילוף הגור שלכם תהפוך לחוויה כיפית ונעימה.

במזל טוב!
גור חדש בבית, נכון שכולם מסביבו?
הנה מספר טיפים חשובים לקריאה:

חשיפה נכונה – אילוף הגור

חשוב לחשוף את הגור לכל מיני מקומות על בסיס שבועי, תנו לגור החדש להכיר כלבים חדשים זה חשוב לאנרגיה שלו עם כלבים, בנוסף חשפו את הגור לבעלי-חיים אחרים ולחפצים שהולכים להיות חלק משגרת החיים שלו. למשל נסיעה באוטו, ביקור אצל הוטרינר ( אפילו סתם סיבוב קליל לוטרינר ללא בדיקה מסוימת), עלינו להקפיד שבכל סיטואציה כזו הגור יהנה וירגיש בטוח ורגוע. זיכרו שהגור הוא עדיין תינוק, לחשוף אותו בהדרגה ובהתאם ליכולת ההתמודדות שלו עם הסיטואציה.

אילוף גורים לצרכים – הגדרת טריטוריה פנימית וגבולות התחלתיים

איך שאתם מגיעים הביתה עם הגור (ואם אפשר לפני כן, יהיה מעולה) הגדירו מראש את מקומו של הכלב במרחב הביתי, אזור שיהווה המקום של הכלב. מומלץ להיעזר בגדר גורים כדי להגדיר את מקום לגור, בתיחום שיצרתם עם הגדר, הכניסו אותו לפרקים קצובים ובהדרגתיות, חשוב שהגור שלכם יאהב את המקום שלו לכן את האוכל, המים והצ’ופרים שימו במקום שלו, ולא מפוזרים בכל הבית, ורק לאחר שהרגלנו את הגור לאהוב את מקום שלו, יכול גם ולהישאר שם גם כשתלכו לעבודה והוא ימצא שם לבדו.

גורים אינם יכולים להתאפק יותר מ 3 -4 שעות בין צרכים לצרכים, לכן יש להוציא אותם לטיולים קצרים וכמה שיותר, אם תוכלו 10 פעמים ביום, מעולה! הקלתם על עצמכם וכנראה שהגור ילמד לעשות את צרכיו בחוץ מהר מאוד. בכל פעם שהכלב עשה את צרכיו בחוץ עלינו לתת חיזוק כיפי ומהנה, אנו נעשה זאת על ידי ליטוף, ונתינת חטיף קטן לכלבים שילמד אותו שעשיית צרכים בחוץ זה כיף מאוד! ככל שתעשו את זה יותר מגניב כך הכלב יבין מהר.

במידה ותפסתם את הכלב בשעה שהוא עושה את צרכיו בבית, התעלמו מה”פספוס” ונקו את המקום עם מים וחומץ או מים עם מעט אבקת כביסה, ונסו לשים לב לסימנים המקדימים שהגור עושה רגע לפני שהוא מתפנה. אם הכלב הרגע התעורר או מראה סימני עייפות מן המשחק זהו זמן טוב להוציאו החוצה לטיול, וכמובן מייד לאחר שתייה ואכילה.

נשכנות גורים ומשחקים

אילוף גורים מתחיל ונגמר באלטרנטיבות, לכן חשוב להבין את הגור שלכם! הגור שלכם לרוב ירצה לשחר עם הידיים והרגליים שלכם, הגור בעצם חוקר את העולם, למדו את הכלב לנשוך משחקים המיועדים לו ולא ידכם, למרות שבחודש הראשון לרוב תקבלו כמה נשיכות קלילות אך אל תתרגשו זה עובר ובעיקר תנו לכלב אלטרנטיבה ללעיסה שלו ואל תגידו לו לא! תנו לגור שלכם צעצוע לעיסה במקום את היד שלנו. חשוב מאוד לתת דגש על המשחק ולגרות את הכלב בעזרת מגוון של צעצועים מעניינים, מצפצפים, מתגלגלים, וצעצועים המיועדים למשחקי משיכות איתנו. כל כלב אוהב מרקם וחומר אחר, אז מה שנותר לנו זה לבדוק איזה צעצוע מעניין אותו יותר. כאשר הגור אוהב לשחק בצעצועים שלו הוא יניח לכל שאר החפצים בבית כמו נעליים, בגדים, רהיטים וכו’, וכמובן – לידיים ולרגליים שלנו.

אילוף גורים לחשיפה של קולר ורצועה כבר בבית

תרגלו את לבישת הקולר והרצועה כבר בתוך הבית. שימו על הגור את הקולר והרצועה בתוך הבית וצאו לסיבוב בביתי, במהלך הסיבוב תנו לגור צ’ופר על הליכה טובה והתנהגות חיובית. בעודו חוקר את הסביבה ומתרגל לתחושה החדשה של קולר ורצועה על גופו.

הצמידו תגית זיהוי בולטת עם מספרי הטלפון שלנו לקולר של הכלב, כדי שיוכל לחזור אלינו בקלות במקרה ויאבד.

כלב מה שמך? אילוף הגור לשם שלו

קחו צ’ופר טוב, וקראו לכלב, ברגע שהוא מסתכל עליכם בזמן שקראתם בשמו צ’פרו אותו ואחרי שלושה ארבעה ימים הגור יתחיל להנים את השם שלו

ביחד נפתור באילוף גורים:

מסתבכים עם הגור?
צריכים עזרה של מאלף מקצועי?
לא תספיקו להגיד ‘הב הב
והמומחים שלנו יחזרו אליכם!

מרכז הכלב והאדם - לוגו

צריכים עזרה מנציג?
רוצים לשמוע פרטים נוספים?
לא תספיקו להגיד ‘הב הב
והמומחים שלנו יחזרו אליכם!

מרכז הכלב והאדם - לוגו

צריכים עזרה מנציג?
רוצים לשמוע פרטים נוספים?
לא תספיקו להגיד ‘הב הב
והמומחים שלנו יחזרו אליכם!

דילוג לתוכן