מאמר ללימודי אילוף כלבים

מאמר לרוצים ללמוד קורס אילוף

בעשר שנים האחרונות, מאז החלה התכנית 'הלוחש לכלבים', ההתעניינות בלימודי אילוף כלבים בישראל עלתה בשיעור של עשרות אחוזים. כיוון שיש המון כלבים בבתים, כך הדרישה למאלפי כלבים איכותיים הולכת ועולה בכל האזורים בישראל.

קורס אילוף כלבים יכול להניב המון סיפוק ורווח כספי. מובן מאוד שאנשים ירצו להסב את המקצוע שלהם, ולהפוך להיות מאלפי כלבים בכירים, בעקבות אהבת חייהם – הכלבים עצמם! כל סטודנט אשר עבר קורס אילוף כלבים יודע שההתפתחות המואצת של התחום בארץ גדולה, אך המקצוע, מאלף הכלבים, נשאר עדיין לא מוגדר וטרם נקבעו כללים או כללי אתיקה שייתנו קו מנחה לכל מי שרוצה לעסוק בתחום האילוף. לכן חשוב לבחור את בית הספר ללימודי אילוף כלבים על פי רמת המרצים והמאלפים המלמדים, ולא על פי הלוגו או השם של בית הספר.

אילוף כלבים כמקצוע

כל סטודנט שעבר קורס אילוף כלבים יגיע לשלב שבו הוא רוצה להקים עסק משלו כמאלף כלבים, לאסוף סביבו לקוחות משלו ולהגיע למשכורות חודשיות טובות, בשילוב מקצוע עם סיפוק ענק.

כמנהל מרכז הכלב והאדם ורכז קורס אילוף כלבים, אהיה חייב ללוות את הסטודנט באופן אישי עד לפתיחת העסק שלו. ישנה כמובן גם האופציה שאותו סטודנט יישאר אצלנו, כמדריך אילוף כלבים בכיר.

סטודנטים אשר לומדים אילוף כלבים צריכים להבין שזו עבודה קשה. צריך להגיע להמון תרגולים עם כלבים, ללמוד חומר עיוני ולחזור על החומר כמו שצריך. אם אותו סטודנט ינוח על זרי דפנה, הוא לא יוכל להיות מאלף כלבים בכיר. מצד שני, אם הסטודנט יעבוד קשה ויתרגל את החומר הנלמד בכל יום, לפחות שעה אחת, עם כלבים, הוא יגיע לתוצאות מוצלחות.

חשוב!

בכל שלב של לימודי אילוף הישארו ממוקדים מטרה. השאיפה של רוב בתי הספר, היא להכניס מאלפי כלבים איכותיים לתחום, כדי שיעשו שינוי בתחום הכלבנות בארץ. קורס אילוף הכלבים שלנו נותן את האפשרות הזו לכל סטודנט, בשאיפה שישפיע רבות על כל המאלפים הבכירים בארץ.

כמרכז לימודי כלבנות, נשתדל בכל כוחנו לשלב סטודנטים בעבודה לאחר לימודי האילוף. אחרי הכול הקורס הוא רק צעד אחד, פסיעה לתוך עולם הכלבנות והבנת שפת הכלבים. לאחר קורס אילוף כלבים באה העבודה האמיתית עם הלקוחות, ושם הסטודנטים שלנו ייתנו מענה יצירתי, חיובי, ומוסרי לבעלי כלבים אשר רוצים לפתור בעיות מסוימות בהתנהגות כלביהם. בסוף הקורס המועבר במרכז הכלב והאדם הסטודנטים זוכים לעבודה של ממש, כדי להיחשף להתנהגויות של כלבים, כדי שידעו להתנהל ברמה מקצועית, עסקית, ומוסרית בתחום האילוף.

בלימודי אילוף כלבים של מרכז הכלב והאדם יש שליחות ומסירות בעבודה, לכן בחרו נכון את בית הספר לאילוף כלבים, על פי האיכות והיחס האישי שנותנים לכם. אל תשכחו: אתם משקיעים כאן הרבה כסף: בחרו בקורס מאלפי כלבים עם כיתות קטנות, שבהן תוכלו להתבלט ולא להיבלע בין הרבה מאוד סטודנטים. והכי חשוב – מצאו מקום שבו אתם מרגישים נח לחלוטין.

אילו גישות אילוף מלמדים בקורס אילוף כלבים?

כבית ספר לאילוף כלבים ולכלבנות טיפולית, חשוב לנו שתהיה למידה של כמה גישות בזמן הלימודים. הבנה נכונה של מגוון גישות האילוף תיתן לסטודנט אפשרות לבחור ולהעשיר את יכולת החשיבה, ובכך להתפתח ולהבין את המגוון היצירתי ואת הטכניקה שמשלבת בין מוסריות, ריכוז ותבונה. הטכניקה המיוחדת של מרכז הכלב והאדם נשענת על המשפט "מי ייתן שכל יצור חי יהיה מאושר", שבאה מהבודהיזם ומהוויפאסנה.

קורס מאלפי כלבים בכירים של מרכז הכלב והאדם תומך רבות בסטודנט, ומספק לו את המרחב הנכון ללמוד. מבחינתנו, כל סטודנט שלומד ועובד כמאלף כלבים בכיר נחשב להצלחה ענקית.

למי כדאי ללמוד אילוף כלבים?

על השאלה הזו אין עוררין: כל אחד יכול ללמוד קורס אילוף כלבים. השאלה היא: האם הוא יוכל לעסוק בזה בתום הלימודים? ופה נמצאת השאלה הגדולה! בקורסי אילוף כלבים בארץ מאמינים שאימון כלבים זו אמנות, כך שאדם אשר אוהב כלבים ילמד בקלות ליהנות ולהכין את עצמו לעסק מרוויח ומוסרי. מאלפים אשר רוצים להצליח בתחום אילוף הכלבים יצטרכו לעבוד קשה, ובכך יגיעו לתוצאות מוצלחות.

קורס אילוף כלבים מחיר

מודי אילוף כלבים מתומחרים בעיקר בהתאם לרמת ההוצאות של בתי הספר ולרמת ההכנסות שלהם. אסור לשכוח שכסף שמושקע בלימודים הללו הוא כסף שיכול להגדיל את עצמו, ובכלל – כסף המוקצה ללימודים הוא לדעתנו השקעה נכונה.

נניח שהשקעתם סכום כסף בקורס מסוים, למדתם והקמתם עסק שתוך שנה או שנתיים יחזיר לכם את הסכום שהשקעתם, ולפעמים גם יכפיל וישלש את הסכום שהושקע. זה עניין כדאי, לא? כך שמחיר קורס אילוף כלבים צריך להיות מונע ממה שהמורה מביא עמו, ומהיכולת של המורה בתחום אילוף כלבים.

איזו תעודת מאלף כלבים טובה יותר?

לא מעט תלמידים מגיעים ללמוד במקום שבו הלוגו מאוד יפה, או בבית ספר גדול עם שם מוכר. בסופו של דבר, רבים מהם מקבלים יחס 'קטן' ולא הוגן! חשוב שתבדקו לעומק את המקום שאתם שמים את כספכם. האם, לדוגמה, מבטיחים לכם שתעבדו בסוף הקורס בתחום אילוף הכלבים? במרכז הכלב והאדם מתחייבים לספק עבודה לסטודנט, כי זה הלימוד הכי חשוב בסופו של דבר.

בדרך כלל, סטודנטים שמגיעים אלינו שואלים בריאיון לקורס אילוף כלבים: 'איזו תעודה אני אקבל כשאסיים ללמוד אצלכם?', ואני תמיד עונה: 'תעודה מאוד יפה עם לוגו מקסים שתוכל לתלות על הקיר ולצרף לקורות החיים'. אבל אני לא מוכר כאן אשליות: אנו מפתחים מאלפי כלבים איכותיים, וכאלו שבאמת רוצים לעבוד בתחום! אנחנו שמחים לדעת שבאים ללמוד אצלנו סטודנטים מדהימים שלומדים את טכניקת האיזון לכלב, שיש בה אלמנטים של בודהיזם בשילוב הבנה מדויקת לגבי ההתנהגות ותהליכי החשיבה של הכלב. אנחנו שמחים שהם רוכשים כלים שנותנים מענה שלם לאילוף הכלב בגישה חיובית.

לכן בקורס אילוף כלבים במרכז הכלב והאדם תלמדו את התנהגות הכלב במלואה, כך שתוכלו ממש לדבר עם הכלב ולהבין אותו עד לרמה של סימני הגוף, בפרטים הקטנים ביותר, ותוכלו כמובן להיכנס לגינת כלבים, להבין את כל התקשורות בין הכלבים ולטפל בבעיות התנהגות לכלבים בשילוב שיקום התנהגותי, בגישה קלילה ובאהבה לכלבים ולבעליהם.

התעודה בסיום הקורס אכן מעניינת גם אותנו, אך ההשקעה באנשים שבאו ללמוד אצלנו חשובה מאין כמוה, ולכן כשאתה נרשם לקורס במרכז הכלב והאדם, אתה מצטרף למשפחה, שבה כולם באים ללמוד ולהצליח!

**חשוב לדעת שכיום, נכון ל-2016, אין מוסד בישראל בתחום אילוף הכלבים, המפוקח על ידי ועדה מקצועית רשמית כלשהי. כיום, תעודת "מאלף כלבים" הניתנת בכל בתי הספר למאלפים אינה מוכרת כלימודים אקדמיים, ולפיכך אינה מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה או על ידי כל מוסד רשמי אחר כמו משרד החינוך.

לכן חשוב עוד יותר לבחור נכון קורס אילוף כלבים.

בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צריכים עזרה מנציג?
רוצים לשמוע פרטים נוספים?
לא תספיקו להגיד 'הב הב'
והמומחים שלנו יחזרו אליכם!