israel flag
ברוכים הבאים למרכז הכלב והאדם!
המרכז האקדמי הגדול בישראל ללימודי אילוף כלבים, כלבנות טיפולית והכשרת כלבי שירות!
ההרשמה לקורס כלבנות טיפולית מחזור אוקטובר 42 החלה!
ההרשמה לקורס מאלפי כלבים בכירים בעיצומה!

איך להבין את הכלב

איך להבין את הכלב שלכם דרך הפרטים הקטנים

עולמם של הכלבים מאוד מסקרן אותנו, ניתן כאן במאמר הבא טעימה מתוך קורס אילוף כלבים של מרכז הכלב והאדם את תחום התקשורת הנרחב שיש לנו עם כלבים והשילוב המיוחד.

 קשר עין נכון

בעולמו של כלב של המאה ה 21 ובעבודת אילוף כלבים, בין הדברים הראשונים שתלמיד לקורס אילוף כלבים ילמד, זה קשר עין ראשוני עם כלב, לכן חשוב לדעת מה זה אומר קשר עין בתכלית של העניין. קשר עין ישיר עם חיות או בני אדם, הוא קריאת תיגר או איום, ואילו הפניית מבט הצידה מראה על סימן של נתינת כבוד או הצנעה לגירוי שממולי. מאלף כלבים שכבר עובד בתחום הכלבני ולמד בקורס מאלפי כלבים יודע איך לגשת לכלבים ולנתב התנהגויות רק עם מבט עיניים, קשר עין עם כלבים צריך להבנות לאט לאט עם עבודה מתגמלת כל פעם שהכלב מסתכל לכם בעיניים יש איזה צ’ופר שבא אחרי. אחרי שתבנו את הקשר עין הראשוני עם כלבכם תוכלו להתקדם לשלב הבא באילוף כלבים, זה לדעת לפענח את השפת גוף של הכלב שלכם

שפת גוף התחלתית עם כלבים

פגשתי הרבה אנשים שרצו להביא לכלבה שלי חיבוק, אך צריך לדעת שחיבוק זה כניסה דומננטית לאזור האישי של הכלב ולכן, רוב הכלבים ינסו לברר את מקור הבעיה אצלנו, ולמה אנחנו נותנים חיבוק או נשיקה לכלב שאיננו מכירים? כאשר ניגשים לכלב, עלינו לאפשר לכלב ליצור עמנו קשר ולא להפך. מומלץ לפתוח יד, וללטף מתחת לסנטרו של הכלב, לתת לו לרחרח אתכם, ולא להכניס את הפנים שלכם לחיקו. אם הכלב ירצה ממש להיות צמוד אליכם אין בעיה, ואפילו בכיף רק תנו ליטופים עדינים ונוחים, והראו לו שאתם בעניין של ליטפים רק כאלו שנוחים לכם. – רוב הכלבים כמובן אוהבים את זה מאוד. אם אתם רואים התרחקות של הכלב או מסיט את ראשו הצידה, כבדו את הרצון שלו והפסיקו את המגע עימו.

גובה העיניים – על הברכיים

כשכלב מגיע אליכם מומלץ בחום לכרוע ברך ולהפנות את הראש הצידה בכדי שתיהיה לו הרגשה נוחה ולא מאיימת, תוך הימנעות מקשר עין ישיר ותוך שמירה על ידיים קרובות לגוף, או להציע יד פתוחה נמוכה על הקרקע. ככל שהכלב נראה חששן, כך עדיף לאדם להפוך עצמו לקטן ולא מאיים.

התנועה שמאחורי התגובה

כלבים חכמים מאוד. שמים לב לכל תנועות הגוף שלנו, לכן חשוב שתבינו שכל תנועה שלכם מסמלת בשביל הכלב שלכם התנהגות מסוימת שבאה אחרי, למשל כשאתם הולכים לכיוון הדלת מוצבת לפני הכלב שתי אופציות האחת שההכלב יוצא לטיול עכשיו השנייה שהכלב הולך להשאר בבית, לכן שימת לב לכל ההתנהגויות שלכם תנתב את הכלב למה שאתם תרצו כמובן אחרי הקשר עין הראשוני שיצרתם עם הכלב. ברגע שתצליחו להבחין בתנועות הקטנות שאדם עושה אתם יכולים להוביל לשינויים אדירים בהתנהגות הכלב. כלבים מודעים לכל התנועות שלנו, לכן, חשוב לשים לב לאופן בו אנו נעים אל מול הכלבים שלנו, וכיצד הם מתנהגים מולנו, אנחנו תמיד מתקשרים עם הגוף שלנו.

שמירה על קואורדניציה כמאלף כלבים טוב

כמאלף כלבים בכיר, ורכז קורס אילוף כלבים במרכז הכלב והאדם, תלמידים שבאים ללמוד אילוף כלבים יודעים וכי המקצוע מצריך מהם מודעות עצמית ויכולת שמירה נכונה ומאוזנת על הגוף שלהם במצבי לחץ. קל יותר לעבוד עם כלבים ברגע שנעשים מודעים למרחב, ואיזה כלב עומד ממולנו. תזוזה קטנה יכולה להפעיל טריגר חזק אצל כלבים אפילו להגיע למצב נשיכה, לכן בקורס מאלפי כלבים במרכז הכלב והאדם, יכולת של הסטודנט צריכה להיות גבוהה מרוכזת ובעלת תובנה נכונה לגבי התנהלותו של התלמיד בכל שלב, וכוללת קואורדינציה והעברת משקל קדימה ואחורה בגוף בצורה נכונה. מאלף טוב יודע להעביר את משקל גופו בצורה נכונה אחורה או קדימה כשמתחילים לעבוד עם כלבים, אדם שהיציבות שלו לא טובה, יכולה להתפס אצל כלב כמאיימת ועקב זה אי מתן אמון בבנאדם.

תקשורת כלבית דרך לימודי אילוף כלבים

רוצים לדבר עם הכלב שלכם? רוצים להכנס לגינת כלבים ולדעת את כל הסימנים של כלב הכלבים שמשחקים שם? בואו והצטרפו למשפחת מאלפי הכלבים של מרכז הכלב והאדם, בקורס אילוף כלבים במרכז תוכלו להבין את כל התקשורות הללו תוך מס’ חודשים ספורים, ולהתחיל לעבוד עעם כלבכם האישי, אך בואו קודם כל דרך מאמר זה ננסה לתת לכם טעימה איך כלבים תופסים ומדברים איתנו בני האדם. “לדבר” עם הכלב זה בסופו של דבר לתת לו אותות. תתחילו לאותות בצורה עקבית אל מול הכלב, למשל כל פעם כשאתם יוצאים לטיול הצמידו את המילה טיול ללקיחת הרצועה וכך תקשר את התנועה עם המילה ובעצם יצרתם גירוי שהכלב למד (המילה טיול) ככל שתלמדו את הכלב יותר מילים כך הכלב יהיה יותר חכם ויותר מודע לסביבתו לסכמות בו הוא חי. מאלפי כלבים מקצועיים מסוגלים להפריד בין המצבים הרגשיים שלהם לכן תמיד האילוף הכי טוב שיהיה למאלפי כלבים זה כלבים שהם לא מכירים..

לסיכום, שפת הגוף של בני האדם לפעמים סותרת את הרמזים שאנחנו מנסים להעביר לכלב. לכן, התוצאה יכולה להיות שהכלב שלכם מבולבל, לא בטוח, מבוהל, או אגרסיבי. אם נרצה באמת ללמד את כלבנו ולתקשר איתו בצורה הטובה ביותר, בואו נלמד להכיר אותו. בקורס אילוף כלבים של מרכז הכלב והאדם מחכים שתגיעו ללמוד את שפת הכלבים, אנו מציעים לכם כמה מסלולים ייחודיים גם קורסי אילוף כלבים מקצועיים וגם קורסים אישיים לבעלי כלבים.

אהבתם? שתפו את החברים והמשפחה!

מאמרים שאולי יעניינו אותך בנוסף

מרכז הכלב והאדם - לוגו

צריכים עזרה מנציג?
רוצים לשמוע פרטים נוספים?
לא תספיקו להגיד ‘הב הב
והמומחים שלנו יחזרו אליכם!

מרכז הכלב והאדם - לוגו

צריכים עזרה מנציג?
רוצים לשמוע פרטים נוספים?
לא תספיקו להגיד ‘הב הב
והמומחים שלנו יחזרו אליכם!

דילוג לתוכן