israel flag
ברוכים הבאים למרכז הכלב והאדם!
המרכז האקדמי הגדול בישראל ללימודי אילוף כלבים, כלבנות טיפולית והכשרת כלבי שירות!
ההרשמה לקורס כלבנות טיפולית מחזור אוקטובר 42 החלה!
ההרשמה לקורס מאלפי כלבים בכירים בעיצומה!

סוגי כלבים

כיוון שיש, כאמור, למעלה מ-500 סוגי כלבים, בלתי אפשרי לתאר את כולם. לכן, תמצאו כאן חלוקה לשש משפחות עיקריות, אשר חולקו גם הן לתת-קטגוריות של סוגי הגזעים השונים. בפרק זה תפגשו בסוגי הגזעים הנפוצים ביותר בישראל ותוכלו להכירם יותר, ואז כל מפגש מקרי ברחוב יהפוך עבורכם לחוויה מרתקת

שש המשפחות הן:

  • כלבי מסטיף
  • כלבי שפיץ
  • כלבי רועים
  • כלבי רוח
  • כלבי ציד
  • כלבי לוויה

כלבי מסטיף

כלבים אלה שימשו בעיקר לשמירה ולמלחמה. השמירה על העדר וההגנה על פרטיו דרשו כלב בעל ממדים עצומים, כדי להתמודד עם כל סכנה שתגיע. לכן, בעת ביותו, בחר האדם בכוונה את הגורים הגדולים ביותר בלהקה. כך נוצר טיפוס של כלב עצום בגודלו – רחב, כבד וגדול במיוחד.

אופי המשפחה: תנועה מיומנת, כוח ואומץ, הסתגלות אדירה לתנאי שטח קשים, ערנות, מסירות, סבלנות, עצמאיות וסף כאב גבוה.

1. אקבש – כלב הרים טורקי

כלב שתפקידו העיקרי הוא שמירה על העדר וטריטוריאליות. זהו כלב עדין, עצמאי וחכם. פירוש השם “אקבש” בטורקית הוא “ראש לבן”.

2. שרפיי

כלב אינטליגנטי, אוהב מאוד את בעליו וידוע כחשדן כלפי זרים מתוקף תפקידו כשומר. פירוש השם “שרפיי” בסינית הוא “פרווה חולית”.

3. כלב הרים פירנאי (פירנאי ענק)

כלב אצילי בהליכתו, אמיץ, נאמן ומסור, מלא שלווה וביטחון עצמי ועצמאי בשטח. תפקידו לשמור על הטריטוריה.

4. דוג דה בורדו – כלב שמירה צרפתי

כלב עדין, בעל אופי יציב ונוח, מצטיין ככלב שמירה בזכות הטריטוריאליות והערנות שלו ולרוב מסתדר מצוין עם ילדים. כלב זה היה פופולרי מאוד בבתי אצילים בצרפת.

5. מאסטינו נאפוליטנה – מסטיף איטלקי

כלב שמירה והגנה ענקי ומעולה, אמיץ, תקיף אך לא תוקפן, רגוע באופיו ומשרה שלווה. כלב זה התפרסם ככלבו של אלכסנדר מוקדון.

6. מרמנו איטלקי

כלב אמיץ ונאמן, נחוש מאוד, אך אינו תוקפן יתר על המידה. זהו כלב שמירה מהטובים שיש, אשר נועד לשמירה על העדר ואף על המשפחה שבה הוא גדל. נהוג היה לגדל את גור המרמנו עם הכבשים, והוא נהג לקבל אותם באהבה לחיק משפחתו.

7. קאנה קורסו

כלב עדין ואינטליגנט, שיודע מה רוצים ממנו. קל ללמד אותו פקודות, ולכן הוא נחשב לחניך מצטיין של תרגילי המשמעת. פירוש השם “קאנה קורסו” באיטלקית הוא “שומר הראש”, “המגן”.

8. דני ענק

כלב המשלב במראהו המלכותי כוח, כבוד ואלגנטיות. למרות גודלו, זהו כלב עדין מאוד. תפקידו העיקרי בעבר היה לצוד חזירי בר.

9. בוקסר

כלב הידוע בזכות אהבתו הרבה לבעליו ולבני ביתו. זהו כלב שאינו מזיק למשפחה, ידידותי, נבון ואמיץ. נחשב לאחד הגזעים הפופולריים ביותר בארצות הברית.

10. רוטוויילר

כלב נאמן ואוהב את בני משפחתו. הוא רגוע, עדין, נחוש, אמיץ, חרוץ וטריטוריאלי. כלב זה שימש בעבר לנשיאת מרכבות ועגלות של סוחרים.

11. דוברמן

כלב בעל אופי יציב מאוד, נאמן לבעליו, נחוש, רגוע, רגיש, אמיץ וחד. ידוע כי יש הרבה מן המשותף בין הדוברמן לפינצ’ר.

12. שנאוצר

כלב עמיד, סתגלן, חזק, מאוזן, שקט ובעל ביטחון עצמי רב, צייד, שומר ומלווה – תכונות שהופכות אותו לכלב “רב שימושי”. בעבר שימש כלב זה כשומר בדוכני סוחרים.

13. סן ברנרד

כלב עדין להפליא, נע באטיות וסבלני כלפי ילדים. הוא בעל רצון עז לרצות את בעליו ונאמן למשפחתו. יש לאמנו בגיל צעיר ככל האפשר, כדי שיהיה מודע לכוחו ולגודלו. גזע זה הציל יותר מחמישים אנשים בסופות שלגים ברחבי העולם.

14. ברניז – ברנרד זננהונד

כלב בעל אופי נוח, רך עם ילדים, עליז, נמרץ ובעל יכולת שכלית גבוהה. לכלב זה רצון עז ללמוד את בעליו. הוא מזכיר מאוד את הרועה האוסטרלי בחלוקת הצבעים. הברניז שימש כ”בייביסיטר” במשפחות אמידות.

15. בול מאסטיף

כלב נאמן מאוד, אדיש, רגוע ואמיץ. הוא ישמור על האנשים יותר מאשר על הטריטוריה שבה הוא נמצא, אך בכל זאת נחשב טריטוריאלי במהותו. כלב זה מדהים עם ילדים, הוא כונה “שומר הלילה”.

16. בולדוג אנגלי

אחד הכלבים העדינים והידידותיים ביותר, במיוחד עם ילדים. כלב זה יכול לשמש להברחת גנבים ולשמירה על הבית. הוא מלא אנרגיה ומרץ, אך עקשן עם בעליו אם זה מפנק אותו יותר מדי.

17. בול טרייר

לבול טרייר יש סגנון ואיכות. הוא חביב ובעל נימוסים, שכלו חריף והתנהגותו מלאת ביטחון עצמי. הוא חסר פחד, נקי ונחשב כלב לוויה ושמירה אידיאלי למשפחה. זהו אחד מהגזעים הנפוצים ביותר בקרבות כלבים במאה ה-19.

18. ניופאונדלנד – כלב מים

כלב “אנושי”, סבלני ועדין, רגוע ואצילי. הוא עשוי לפתח נאמנות לבעליו עד כדי כך שלא יהיה מסוגל להסתגל לבית חדש, והוא יגן על משפחתו בשעת הצורך. כלב זה חובב מים, בעל זנב-משוט וקרומים בין האצבעות, ומצורף לא פעם לכוחות הצלה.

19. פיטבול טרייר

כלב חברותי, אמיץ, בעל ביטחון עצמי ותשוקה עזה לרצות את בעליו ולשתף איתו פעולה. הוא בעל יצר משחק וציד אדירים ונחשב רכושני מאוד. כלב זה עלול להיות אגרסיבי לכלבים אחרים, ולרוב אינו רגיש לכאב.

20. אמריקן בולדוג

כלב אתלטי, גדול וחזק, בעל יצר שמירה מפותח. הוא עדין ונוח, נאמן וטוב למשפחה. כלב זה משמש עד היום כציָד חזירי בר, ונפוץ מאוד בארצות הברית.

21. דוגו ארגנטינו

כלב ארגנטינאי חזק, אמיץ ובעל ביטחון עצמי, בעל עוצמה אך “ידידותי למשתמש”. הוא לקח בעבר חלק בקרבות כלבים, ותפקד ככלב שמירה וכציָד פומות
וחזירי בר.

כלבי שפיץ

לכלבי שפיץ זנב זקוף המסתלסל מעל הגב ופנים מחודדות, דומות מאוד לפני זאב. הם בעלי יציבה מרשימה ורעמת שער עבה מסביב לצווארם. רוב כלבי השפיץ עצמאיים בשטח, תכונה שבהחלט נדרשה מהם בעבר: תפקידם היה להניע מזחלות בשלג, לצוד ולהגן על הטריטוריה בצורה עצמאית.

אופי המשפחה: עמידות לתנאי מזג אוויר קשים, עצמאות, עקשנות, סתגלנות, מרץ רב ושליטה אבסולוטית בתנועות הגוף.

22. אקיטה

כלב שקשור מאוד לבעליו, אופיו יציב, דומיננטי, עצמאי ובעל תכונות קלסיות של שומר. סביב גזע זה נרקמו שלל אגדות וסיפורי עם יפניים.

23. האסקי סיבירי

כלב שמשמש כגורר מזחלות. הוא נאמן מאוד לבעליו אך עקשן, נמרץ ובעל דעות עצמאיות. הוא נחשב חברותי מאוד ומומלץ לחנכו מרגע הצטרפותו למשפחה. זהו כלב שזקוק לפעילות גופנית מרובה.

24. אלסקן מלמוט

המלמוט דומה להאסקי בצבעיו, אך גדול יותר ממנו. הוא ניחן באומץ, בעצמאיות ובחביבות יוצאת דופן. זהו כלב חזק ביותר אך רגוע, ונוטה לגלות ביטחון עצמי רב. הוא נקרא על שם שבט המאלימוט באלסקה.

25. סמוייד

כלב משא וליווי עדרים. הוא טוב לבעליו אך מרוחק מזרים, אנרגטי, עצמאי, מסתגל בקלות, בעל ביטחון עצמי ועקשן. כלב זה שימש כשומר על עדרי איילים בסיביר.

26. שיבה אינו

הכלב הקטן בשושלת היפנית, ציָד ציפורים וחיות קטנות, סקרן, ערני, אנרגטי, עצמאי וקשור מאוד למשפחה. מומלץ לחנכו בגיל צעיר. פירוש השם “שיבה”: “קטן”, “עץ יפני ננסי”.

27. צ’או צ’או

אחד מגזעי הכלבים העתיקים ביותר. זהו כלב מרוחק למדי, אך משפחתי ואוהב. הוא עקשן, שומר, עצמאי, דומיננטי וטריטוריאלי. כלב זה שימש לליווי מלכות ונסיכות.

28. פומרניין

כלב אמיץ, ומסוגל לתקוף כלבים גדולים ממנו. הוא דרוך למשמע כל רחש, ערני, שומר, חביב, עליז, עקשן ועצמאי. בחפירות באזור מצרים התגלו קברים עתיקים ובהם שלדים המזכירים את מבנהו של הפומרניאן.

29. שפיץ יפני

כלב ידידותי ונאמן לבעליו, מתאים לגידול משפחתי, בעל אינטליגנציה גבוהה וקליטה מהירה. כלב זה ערני, שומר, נמרץ, עצמאי וחביב. שמו המקורי: ניהון סופיצו.

30. כלב כנעני

הגזע היחיד שמוצאו בארץ כנען (ישראל). כלב נאמן מאוד למשפחתו, אך מרוחק, חשדן, טריטוריאלי ושומר, לרוב לא ייתן לאף אדם לגעת בו, למעט בעליו, ולכן אינו גזע קל לגידול. הוא שימש ככלב השמירה של ארגון “ההגנה”.

כלבי רועים

הסברה היא שכלבי הרועים הם נצר לכלבי העדר הקדומים ולכלבי הציד העתיקים, אשר סייעו לאדם בתחילת הקשר שנוצר בין השניים. כלבי הרועים הם כלבים המורגלים להקשיב לנוהג ולכבד אותו. אלו כלבי בית נוחים, שומרים ומזעיקים.

אופי המשפחה: מרץ רב, קליטה מהירה, רגישות רבה ועדינות.

31. רועה אוסטרלי

כלב בעל אינטליגנציה גבוהה מאוד. הוא הגיע מארצות הברית, אך יש הטוענים שמקורו בספרד. כלב זה מתאפיין בפרווה ארוכה במגוון צבעים, הוא בעל מוטיבציה לביצוע משימות רבות, שומר, נאמן, קל לאילוף, חברותי ווֶרְסָטִילִי. הוא משמש במגוון רחב של תפקידים בשירות האדם, כגון: חיפוש חומרי נפץ, הצלה, שירות ותרפיה, ספורט כלבים (אג’יליטי) ועוד.

32. קולי

כלב אינטליגנטי ורגיש להפליא, הקשור לבעליו. הוא אינו כלב שמירה, אך מתריע כשזרים מתקרבים. קל לאלפו, והוא נאמן ומסור. כלב זה עלול לנשוך בעקבי אנשים בגלל נטיותיו ככלב רועים, אך ניתן לפתור זאת בקלות. כלב מסוג זה היה כוכב הסרט הידוע “לאסי שובי הביתה”.

33. בורדר קולי

כלב מלא אנרגיה ומרץ, קל לאילוף, נאמן מאוד, שומר, חברותי ועדין. הוא נבחר ככלב האינטליגנטי ביותר מכל גזעי הכלבים, ומשמש ככלב שירות ותרפיה, וכן לחיפוש והצלה.

34. כלב בקר אוסטרלי

כלב חזק במיוחד, גמיש ובעל מוטיבציית עבודה גבוהה. הוא ערני ובעל אינסטינקטים טבעיים של שומר. כלב זה אמיץ, מסור לתפקידו ונאמן לבעליו, וחי שנים רבות: שיא הגינס שייך לכלב בקר אוסטרלי, בלואי, שחי 29.5 שנים.

35. כלב צאן אנגלי עתיק

כלב ששימש בעבר רועה צאן. מדובר בכלב יפהפה וחברותי מאוד, המשתתף דרך קבע בתערוכות כלבים. הוא נמרץ, נאמן, עליז וחשדן במקצת. כלבים רבים מסוג זה נוטים לחלות בתדירות גבוהה. פלג גופו התחתון חסין למים בזכות פרוותו הייחודית.

36. רועה גרמני

זהו הגזע החביב ביותר על בעלי כלבים אשר רוצים כלב שמירה בעל תכונות ביתיות. כלבים אלו משמשים ככלבי משטרה, כלבי חיפוש והצלה וכלבי הרחה. זהו כלב נאמן מאוד, אינטליגנט וזקוק לסמכות לצדו. כלב זה נפוץ מאוד בצה”ל, והמפורסמת ביותר היא “עזית הכלבה הצנחנית”.

37. רועה בלגי (מילנוואה)

כלב נאמן מאוד ומסור לבעליו, שיגן עליו ויקריב את חייו למענו. זהו כלב תקיפה, קל לאילוף אך נמרץ, ובעל יצר שמירה חזק. הוא מתאים לבעלי ידע בסיסי בגידול כלבים. כלב זה נאמן, תלותי, אינטליגנט ובעל מוטיבציית עבודה גבוהה. הוא התפתח באזור מלינס בבלגיה, ומכאן שמו.

38. רועה בלגי (גרוננדל)

זהו סוג נוסף של רועה בלגי, עדין יותר בהשוואה למילנוואה, אך גם הוא יקריב את חייו למען בעליו. הוא קל לאילוף, נמרץ, אינטליגנט ואוהב לעבוד. כלב זה מתאים מאוד לספורט כלבים (אג’יליטי).

39. רועה צ’כי

כלב זה נאמן מאוד לבעליו. לרוב לא יקבל זרים בצורה נעימה, והוא זקוק לחינוך קפדני בידי בעלים דומיננטיים. כיוון שהתנהגותו זאבית טבעית, גידולו מצריך בעלים עם ידע על התנהגות הזאבים בטבע. הסברה היא כי מדובר בכלבים שמקורם בהכלאה בין זאבים קרפטיים לכלבי רועים גרמניים.

40. ולש קורגי

למרות מידותיו הזעירות, מדובר בכלב אנרגטי, שבמקור נועד לרעיית בקר. הוא יכול להיות עקשן אך לרוב הוא חברותי, עדין, מצחיק, חכם ולא תוקפני. כלב זה משמש ככלב שירות, בזכות יכולתו לקלוט כמות רבה של פקודות.

41. רועה קווקזי

כלב בעל דומיננטיות וחוזק רב. ההתבגרות שלו אטית מאוד – הוא מגיע לבגרות מלאה רק בגיל שנתיים בערך. זהו כלב שדורש הרבה מאוד יחס ותשומת לב, וכן אילוף מגיל צעיר. כלב זה מתאים יותר לגידול במקומות פתוחים, כדי שיוכל לבצע את משימתו העיקרית – לשמור. מתפקידיו הנפוצים ביותר: שמירה על חוות מפני דובים וזאבים.

42. רועה שוויצרי לבן

כלב בעל אופי מהיר וסקרן לגלות את העולם. עם גזע זה תוכלו להגיע לרמות גבוהות מאוד של תקשורת. כלב מסוג זה מרצה מאוד, וכחלק מהווייתו דורש המון תשומת לב, ספורט וסבלנות נכונה.

כלבי רוח

כלבי רוח נחשבים לאצולת הכלבים. אלו כלבים עתיקים אשר מוזכרים כבר בתקופת מצרים העתיקה. האזור הגאוגרפי שבו חיו הוא אזור מדברי, חולי ומאובק, ועל כן התמחו כלבים אלו בציד בראייה – ולא דרך האף (השיטה הרווחת בקרב רוב הכלבים). הם בעלי גוף רזה וגמיש, רגליים ארוכות, ריאות גדולות ומשקל גוף מינימלי. אלו כלבים מהירים מאוד, בהתאם לתפקידם כציידים משובחים.

אופי המשפחה: מהירות, יצר טרף חזק, נאמנות רבה, סיבולת גבוהה מאוד ויכולת לגמיעת מרחקים ארוכים, נטייה למצבי רוח וחשדנות מסוימת כלפי זרים.

43. גרייהאונד

נחשב למהיר מבין כלבי הרוח. גזע זה היה שייך בעבר לאצילים, לקיסרים ולמלכים. זהו כלב בעל כושר התמדה רב, אינטליגנט, עדין ואופיו יציב.

44. וויפט

נחשב לכלב הזריז ביותר למרחקים קצרים. הוא ציָד ארנבות אנגלי, עדין, רגיש, שקול, אלגנטי, נעים ונקי. בתנאים מתאימים, יכול כלב זה להגיע למהירות ריצה של כמעט שישים קמ”ש.

45. סלוקי

כלב זה הגיע מאזור איראן. הוא עדין, עצמאי, יציב ואינטליגנט. הסלוקי נודע ככלב ציד אשר מחזיר את הטרף לבעליו, וככזה אשר יכול לעמוד בתנאי שטח קשים, שבהם כמעט שום כלב אחר לא יכול לעמוד.

כלבי ציד

כלבים אלו נסמכים על עבודת אף לגישוש ולעיקוב. מקורם באירופה של ימי הביניים, כאשר אבותיהם זווגו עם מסטיפים בעלי חוש-ריח חזק. כלבי הציד נקראים כך משום שהם נחשבים לבן הזוג האולטימטיבי של האדם, עד כדי כך שהציָד נהג לחלוק עם כלבו את מזונו – ממש כמו בלהקת זאבים.

אופי המשפחה: עצמאות, חופש רב, עקשנות ונטייה לרחרוח מוגבר.

46. ביגל

הביגל התמחה בעיקוב וברדיפה אחר ארנבות. זהו כלב ידידותי בטריטוריה הביתית, אשר נוטה לאיבוד הדעת בשטח הפתוח. הביגל הוא כלב מאושר, סקרן, נאמן, אנרגטי ואמיץ. זהו כלב קולני, תכונה שסייעה לציידים לדעת היכן הטרף נמצא.

47. בלדהאונד

מקור שמו של הכלב נובע מחוש הריח המופלא שיש לו, אשר מסוגל אף להריח עקבות דם. זהו כלב חביב, נחוש ומסיבי, מנומס, מאופק וסבלני כלפי ילדים. הוא עשוי להיות מעט חשדן כלפי זרים.

48. בסטהאונד

כלב בעל חוש ריח מפותח ביותר. הוא דומיננטי, בעל ביטחון, רך ועדין. ה”בסט” משמש כלוגו של חברת הנעלים “האש פאפיס”, ולכן רבים טועים לחשוב שזהו שם הגזע.

49. פוינטר גרמני

כלב אנרגטי וחכם, סבלני וספורטיבי. הוא אוהב לרוץ, ולכן מומלץ “לשדך” לו בעלים ספורטיביים. לכלב זה יכולת להצביע על הטרף על ידי הרמת רגל.

50. וימרנר

כלב ידידותי, חסר פחד ואוהב לרצות את בעליו. הוא אסרטיבי, בעל דעה עצמאית, אוהב את משפחתו, סבלני כלפי ילדים אך לפעמים יכול להיות מניפולטיבי, עקב פינוק יתר. כלב זה מופיע בציוריו של ואן-דייק, כבר במאה ה-17.

51. ויסלה

כלב הונגרי, המתאים מאוד לבעלים ספורטיביים ודומיננטיים. כלב זה לומד מהר, אסרטיבי, מהיר, בעל חוש ריח מפותח, סקרן מאוד וטוב עם ילדים. משמעות המילה “ויסלה” בהונגרית היא “ערני”.

52. דלמטי

כלב שאוהב מאוד לרוץ ולשחק, נאמן לבעליו וחובב אנשים בצורה יוצאת דופן. זהו כלב נמרץ, נאמן, סקרן, טריטוריאלי ושומר. מוצאו בחבל דלמטיה שבקרואטיה.

53. קוקר ספניאל

כלב נוח אשר לומד במהירות. הוא זקוק לחינוך מגיל צעיר, אך זוכה בדרך כלל לפינוק יתר בצעירותו, דבר שמביא להתפתחות בעיות התנהגות ושליטה בבית. כלב זה אוהב את בעליו, סבלני, נחוש, סקרן, חובב ריצה ובעל חוש ריח מפותח. שמו מגיע מציפור הוודקוק (הנקר).

54. ספרינגר ספניאל

כלב סקרן, לומד מהר את תנועות בעליו ושואף לרצות אותם, אך יכול להיות עקשן לפעמים. זהו כלב חכם שקל לאלפו, סקרן, אוהב אנשים, נמרץ וזקוק לפעילות גופנית רבה. הוא יעיל באיתור ציפורים לאחר שנורו.

55. קינג צ’ארלס קבלייר

כלב אידאלי למשפחה, שומר על ניקיון ובעל מראה חביב, המזמין תמיד ליטוף. כלב זה עליז ובעל “חוש הומור”, אלגנטי אך עשוי להיות עקשן. פעלתן, אמיץ ואוהב את בעליו. הוא היה כלב המחמד של מלכים בריטיים רבים.

56. לברדור רטריבר

כלב חכם, נאמן וטוב עם ילדים. הלברדור הוא כלב נחייה קלסי, קל לאילוף, אינו כלב שמירה מטבעו ולפעמים נוטה לאכילה מוגברת. יש להרגילו מגיל מוקדם לא לאכול מהרצפה. כלב זה נהג להחזיר אל הציָד עופות שנורו ונפלו אל המים.

57. גולדן רטריבר

כלב סבלני ומנומס כלפי בני אדם. הוא נאמן וקל לאילוף, ובעל רצון עז ללמוד מבעליו. הוא משולב רבות במערך כלבי השירות. זהו כלב משפחה אידיאלי, שנפוץ מאוד בישראל.

58. פודל

הפודל הוא כלב חכם מאוד, קולט מהר, נמרץ, אתלטי, אוהב את בעליו, חברותי, שומר, צייד בטבעו וסקרן. כלבים אלו מתאימים לכל משפחה. הוא שימש בעבר ככלב מים וסייע במלאכת הדיג.

59. אירדייל טרייר

כלב בעל יצר שמירה גבוה, עקשן, סקרן, חכם ומהיר קליטה. כלב זה יצטרך חינוך כבר בגיל צעיר, ומומלץ לחשוף אותו לכלבים אחרים. הוא מתאים למשפחה עם בעלים אסרטיביים ועקביים בחינוך כלבם. כלב זה גדל במקור בעמק אירדייל שבאנגליה, ומכאן שמו.

60. סקוטיש טרייר

כלב ערני, זריז, חכם, עצמאי, נחוש, קשור למשפחתו ועקשן. הוא נועד לצוד גיריות, ולכן יש לו חוש ציד מפותח. בשל אותה היסטוריית ציד, הוא נוטה לרדוף אחרי כל מה שבורח ממנו, בעיקר חתולים.

61. ווסט היילנד ווייט טרייר (ווסטי)

כלב ציד מטבעו, לכן חושיו מחודדים מאוד. הוא ערני, זריז, שמח, עקשן, אוהב את משפחתו ונוטה לרצות את בעליו. כלב זה דורש חינוך בגיל צעיר, אחרת יהיה דומיננטי, במיוחד בהמשך חייו. בעקבות תקרית ציד מצערת, הוחלט להשתמש בווסטי לציד רק בצבע אחד: לבן.

62. ג’ק ראסל טרייר

כלב חכם, אמיץ, קשוח, נמרץ, נאמן, אוהב לשחק וטוב עם ילדים. הג’ק ראסל ידוע ככלב בעל יכולות מדהימות להבין את בעליו, תכונה שמאפשרת לבעלים להגיע לרמת אילוף גבוהה ביותר. הוא נקרא על שם כומר אנגלי בשם ג’ון ראסל.

63. יורקשייר טרייר (יורקי)

כלב ציד אמיץ וזריז. הוא אוהב את משפחתו ונאמן רק לה, נמרץ, צייתן ואוהב ילדים. עקב משקלו הזעיר נוטים בעליו להרימו על הידיים, וזה גורר בעיות התנהגות בבית ומחוצה לו. בין אבותיו של היורקי: הסקוטיש טרייר והמלטז.

64. רידג’בק רודזי

כלב ציד נחוש ואמיץ. מוצאו מזימבבואה שבאפריקה, שם היה צריך להיות כלב ציד אמיץ שתופס נמרים בשעת צרתם. כלבים אלה נאמנים מאוד לבעליהם וטובים עם ילדים, אך עלולים להיות חזקים מבחינה פיזית לנוהג הרך.

סוגי כלבים קטנים – כלבי לוויה

כלבי לוויה הם כלבי חיבה ושעשוע קטנטנים. כלבים אלו משמשים כיום בעיקר למטרות ליווי, מעמד חברתי ותדמית (עבור הבעלים כמובן). הם מנוסים בקרבה לבני-אדם ופחות לכלבים, לכן עשויים להיות בעלי מצבי רוח ולפתח בעיות התנהגות רבות, בייחוד עקב פינוק יתר. הם נחשבים קומפקטיים.

אופי המשפחה: דעה עצמאית, פרקטיות בעידן המודרני וחכמה.

65. שי טסו

כלב נבון, חביב, חכם מאוד, לומד את בעליו ונקשר אליו במהירות, עקשן, מפונק ואינטליגנט. יש לחנכו בעדינות ובגישה חיובית, אחרת ייכנס לדיכאון. כלב זה גדל בחיק קיסרי סין.

66. בוסטון טרייר

כלב אלגנטי, נחוש, אקטיבי, חכם, בן לוויה מסור, שומר ומתאים מאוד לילדים. הוא משמש לטיפול ולשיקום אנשים עם צרכים מיוחדים, וקל לאלפו. כלב זה נחשב לכלב הלאומי בארצות הברית.

67. צ’יוואווה

כלב נאמן מאוד לבעליו ושומר עליהם באדיקות. סתגלן, עקשן, קשוח ונוטה לריב עם בני מינו. חשוב לא להרימו על הידיים כל הזמן. מקור שמו במדינת צ’יוואווה שבמקסיקו.

68. פקינז

הפקינז גדל בחיק הקיסר הטיבטי ומשפחתו, וליווה את הקיסר לכל מקום שהלך. זהו כלב בעל אופי עקשן, נבון, אשר אוהב מאוד את בעליו. הוא בעל אופי רגוע ושומר. בשל אפו הפחוס, הוא עלול לפתח בעיות בריאותיות.

69. מלטז

כלב שאוהב את בעליו, שובב, ערני, נבון, חכם, אנרגטי ושומר. כלב זה עלול להיות עקשן מאוד מול בעליו. בשל פרוותו הייחודית, גם אנשים הסובלים מאלרגיה לכלבים יוכלו לגדלו. המלטז נוטה לדמוע יותר מכלבים אחרים, ולכן ייתכנו כתמים כהים סביב עיניו.

70. פאג

כלב חביב, נעים, אינטליגנט, שומר, נאמן, קולט מהר פקודות אך עקשן. בשל מבנה פניו, הוא עשוי להתעייף לאחר פעילות גופנית. המילה “פאג” באנגלית משמעה “שדון” או “קוף קטן”.

אהבתם? שתפו את החברים והמשפחה!

מאמרים שאולי יעניינו אותך בנוסף

מרכז הכלב והאדם - לוגו

צריכים עזרה מנציג?
רוצים לשמוע פרטים נוספים?
לא תספיקו להגיד ‘הב הב
והמומחים שלנו יחזרו אליכם!

מרכז הכלב והאדם - לוגו

צריכים עזרה מנציג?
רוצים לשמוע פרטים נוספים?
לא תספיקו להגיד ‘הב הב
והמומחים שלנו יחזרו אליכם!

דילוג לתוכן